MusaLLaT Virüsü Nasıl Temizlenir?

MusaLLaT.exe Virüsü Nedir? MusaLLaT Virüsü Nasıl Temizlenir? MusaLLaT.exe Silici indir. Musallat.exe Virüsü Silme Programı indir. USB Virüsü, Akıllı Tahta Virüsü Temizleme.

MusaLLaT.exe Virüsü Nedir?

MusaLLaT.exe virüsü, Windows işletim sistemlerinde Flash Bellek veya Taşınabilir Disklere bulaşarak yayılma eğilimi gösteren Türk yapımı bir virüstür. Virüs bilgisayara bulaştıktan sonra Görev yöneticisine, Kayıt defterine ve Komut İstemine erişimi engelleyebilmektedir. Virüs Klasör şekline bürünerek gerçek klasörleri ise gizlemektedir. Kullanıcı farkında olmadan virüslü dosyayı açıp bulaşma işlemini başlatmaktadır.

Teknik açıdan baktığımızda Trojan.Agent/Gen-Malagent sınıfı bir virüstür. Bazı Antivirüs programları musallat.exe virüsünü Trojan.KillFiles, Trojan.Rimod, Trojan.Xema adları ile tanıyabilirler. Musallat.exe truva atı özelliğine sahip bir virüstür. %AppData%\Declare.ini, %AppData%\MusaLLaT.exe yolları altındaki dosyalar ile sisteme bulaşır. MusaLLaT.exe dosyasının boyutu 132608 byte’tır.

NOT: Artık genel olarak antivirüs programları MusaLLaT.exe virüsünü engelleyebilmektedirler. Güncel bir antivirüs kullanarak bu virüsten korunabilirsiniz.

MusaLLaT.exe Silici indir

Bu virüsü güncel antivirüsler yardımı ile temizleyebilirsiniz ancak bu gizlenmiş dosyalarınızı göstertemeye yaramaz. Antivirüsler sadece zararlı dosyaları siler, ancak virüsün gizlediği dosyalarınızı tekrar göstertmez; veya görev yöneticisini tekrar aktif etmez. Ancak virüs sahibi imana gelmiş olmalı ki, virüsü komple silen ve verdiği zararları geri alan bir araç yayınladı. Neden imana gelmiş dedik çünkü yayınladığı araçta “Hakkımı Helal Ediyorum” butonu yerleştirerek hakkınızı helal ettikten sonra virüsü kaldırmayı amaçlıyor.

MusaLLaT.exe Silici indir > İndir
MusaLLaT.exe Silici indir > Alternatif

  1. Yukarıdaki verdiğimiz bağlantıdan MusaLLaT.exe Silici aracını indirin ve arşivdeki ufak programı masaüstüne çıkarıp açın. Virüs bulaştığını düşündüğünüz Flash Bellek veya Disk varsa bilgisayara takın ki onları da temizlesin.
  2. Her şey hazırsa “Hakkımı Helal Ediyorum” butonuna tıklayarak temizlemeyi başlatın. İşlem virüs bulaşmış klasör sayısına göre zaman alacaktır.

MusaLLaT Virüsü Nasıl Temizlenir? MusaLLaT.exe Silici indir

MusaLLaT.exe Silici güvenilir mi?

Yaptığım testlerde programın herhangi zararlı bir yönünü bulamadım. Program sadece “C:\Windows\System32\Drivers\etc” konumundaki “hosts” dosyasındaki yönlendirmelerin olduğunu varsayarak içini boşaltıyor. Bu da bazı antivirüsler tarafından şüpheli bir müdahale olarak görülebilir. Yani format atmak istemez ve bu sorundan çabucak kurtulmak isterseniz kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızda ve disklerinizde muhakak virüs taraması yapın

Bilgisayarınıza veya flaş belleklerinize bulaşan virüsü temizlemeli ve olası başka yerlerden gelen tehditlere karşı koruma sağlamalısınız, aksi halde yanlışlıkla açtığınız bir virüslü dosya sistemi tekrar virüslü hale getirecektir. Bunun için ücretsiz bir antivirüs yazılımını bilgisayarınıza kurarak temizlemeyi kalıcı hale getirmelisiniz. Sizler için en iyi ücretsiz antivirüs programlarını derledik. Buyurun: En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları

USB Flash Bellekteki Dosyalarınız Gözükmüyor mu?

USB Flaş Bellek virüsleri, dosyalarınızı gizleyerek kendini onların yerine koyar. Böylece flaşı taktığınız sisteme de bulaşmış olur. Flaş’ı virüsten temizlediğinizde dosyalarınız boş olarak veya silinmiş olarak gözükebilir. Ancak dosyalarınız gizlendiği için gözükmez. Bu durumda dosyalarınızı tekrar nasıl görünür yapabilir ve eski haline getirirsiniz; bunun için bir çözüm makalesi hazırladık. Buyurun: USB Flash Bellekteki Dosyalar Gözükmüyor Çözümü

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle