Flashify ile Recovery Yükleme

Flashify ile Recovery Yükleme, Flashify ile TWRP Yükleme, Flashify ile TWRP Yükleme CWM Yükleme, Flashify ile Custom Recovery Yükleme

Flashify, Rootlu Android telefonlarda .img uzantılı Recovery veya boot imajlarını yüklemeye yarar. Genelde Flashify ile Custom Recovery CWM, TWRP ve Philz Touch gibi özel recovery dosyalarını Yükleriz. Flashify ile Recovery dosyalarını kod veya bilgisayar kullanmadan yaptığımız için bize kolaylık sağlıyor.

Custom Recovery (Özel Recovery) 3 Çeşit bulunmaktadır. Samsung telefonlarda genelde rastladığımız ClockWorkMod Recovery. Ardından Çok az rastladığımız Philz Touch Recovery Son olarak Android Telefonlar için En çok üretilen ve ClockWorkMod Recovery’nin Tahtını elinden alan TWRP (Team Win Recovery Project) vardır. Kullanımı en kolay recoverydir. Ayrıca dokunmatik butonlarının işlevselliği ile bir adım öne çıkmaktadır. Samsung, LG ve çoğu telefon için geliştirilmektedir.

Flashify ile Recovery Yükleme

Cihazınız rootlu değilse bu kategorimizi inceleyebilir yada arama yapabilirsiniz. örnek: Galaxy S9 Root

Flashify indirmek için tıklayın. / Alternatif

Başlamadan önce Telefonunuza uygun .img uzantılı Recovery’i dosyanızı telefonunuzun Dahili hafızasına atın. Unutmayın Yükleyeceğiniz img Recovery dosyasının telefonunuzla uyumlu olduğuna emin olun. Mesela Bazı telefon modellerinin alt modelleri olabiliyor. Örneğin galaxy S9 ‘un farklı modelleri vardır. Bu modellerin Recovery dosyaları birbirine uymamaktadır.

Adım 1: Orijinal Recovery’i Yedekleme

 1. Flashify Uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra Açıyoruz ve “ACCEPT” butonuna basıyoruz.
 2. Root izni isteyecektir “İZİN VER” Diyoruz.
 3. “BACKUP/RESTORE” Sekmesine Geçiyoruz.
 4. “Backup current recovery” yazısına basıyoruz.
 5. Sdcard seçip “BACK İT UP!” butonuna basıyoruz.
 6. Mevcut recovery’imizi yedeklemiş olduk. Artık istediğiniz zaman bu kısma gelerek yedeklenen recovery’a basarak Eski haline dönebilirsiniz.

Flashify ile Recovery Yükleme

Adım 2: Flashify ile Recovery Yükleme

 1. FLASH” Sekmesinde “Recovery image” yazısına basın.
 2. Chose a file” yazısına basın.
 3. File explorer ‘a” basın
 4. mnt” klasörü içinde “sdcard” klasörünü seçin
 5. Telefonunuzun Dahili hafızasına attığınız recover.img dosyanızı seçin.
 6. Gelen pencerede “YUP!” butonuna tıklayarak flashlama işlemini başlatın. “Flash complete” penceresi açılınca “Reboot now” butonuna tıklayarak Custom Recovery’nizi test edebilirsiniz.

Flashify ile Recovery Yükleme

“Reboot now” tıkladıktan sonra yeni yüklediğiniz Özel Recovery açılacaktır. Artık Özel romlar veya yamalar kurabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle