Defender bağlantısını açmak için yeni bir uygulama ihtiyacı var

Bu windowsdefender bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var sorunu nasıl çözülür? Windows Defender açılmıyor hatası.

Defender bağlantısını açmak için yeni bir uygulama ihtiyacı var

Windows güncellemesinden sonra veya bazı ayarların bilmeden kurcalanması sonucunda Windows defender açılmama sorunu ortaya çıkabiliyor. Windows Defender açık olmasına rağmen ayarları açmak istediğinizde “Bu windowsdefender bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var”, “Microsoft Store üzerinde uygulama ara” uyarısını verebiliyor. Bu durumda defender etkin ve koruma sağlamaya devam eder ancak defender ayarlarına ulaşmakta sorun yaşıyorsunuz demektir. Sorunun çözümü için aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz.

Windows Defender Açılmama Sorunu Çözümü

  1. Klavyenizden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Çalıştır penceresi açılacaktır. kısmına “PowerShell” yazın ve Tamam Butonuna basın.
  2. Veya “C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0” yolunu takip ederek “powershell.exe” programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

PowerShell

  1. Şimdi PowerShell’i yönetici haklarıyla çalıştırmamız gerekiyor bunun için “Start-Process powershell -Verb runAs” komutunu girerek PowerShell’i yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Defender bağlantısını açmak için yeni bir uygulama ihtiyacı var

  1. Şimdi Yönetici haklarıyla açtığımız PowerShell penceresine başlat menüsünü düzeltecek komutu gireceğiz. Bunun için aşağıdaki kodu kopyalayın ve PowerShell penceresinde boş bir yere Sağ tıklayıp yapıştırın ve son olarak “ENTER” tuşuna basıp komutu uygulayın.

Defender bağlantısını açmak için yeni bir uygulama ihtiyacı var

Bu komut Windows Defender ayarlarını sıfırlayacaktır. Bu komuttan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini test edebilirsiniz. Eğer kod çalışmadıysa kırmızı yazılar çıkarsa PowerShell’i yönetici olarak çalıştırdığınızdan emin olun. Sorun devam ediyorsa Windows Onarma‘yı deneyebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle