Windows 10

Windows 10 Arama Çalışmıyor, Windows 10 Başlat Arama Özelliği Çalışmıyor Sorunu Çözümü. Windows 10’da arama kısmı çalışmıyor, windows arama çubuğu çalışmıyor, windows arama askıya alındı

Windows 10 Arama Çalışmıyor

Bildiğiniz gibi Widows 10’da Başlat butonuna tıkladığımızda veya arama çubuğunda arama yapabiliyoruz. Çoğunlukla burada Windows ayarlarını ve windows’a ait programları aatıp buluyoruz. Ancak bazen çeşitli kurcamalar veya yapılan ayar değişiklikleri sonucu Windows 10 Arama Yapmıyor Sorunu ortaya çıkabiliyor. Bu durumda kullanıcılar da “windows 10 arama çubuğuna yazı yazamıyorum, bilgisayar arama yapmıyor, windows 10’da başlat arama kısmı çalışmıyor. gibi sorulanlara neden oluyor. bu sorunun çözüm yollarını ve adımları aşağıda paylaştıkl sizlerde bu adımları deneyerek orununza çözüm arayablirsiniz.

Windows 10 Arama Sorunu Çözümü

Bu sorunun birkaç sebebi olabilir, bu yüzden birkaç çözüm yolu sunacağız. Bunları sırayla deneyerek çözüm sağlayacağınızı umuyoruz.

Kayıt Defteri anahtarı ile Windows 10 Arama sorunu çözümü

  1. Aşağıdaki kodu kopyalayın ve bir Not defterine yapıştırın.
  2. “Arama Çalışmıyor Çözümü.reg” ismiyle bir yere kaydedin. Sonun .reg olmasına dikkat edin.
  3. Son olarak oluşturduğunuz bu dosyayı çift tıklayarak açın. Çıkan uyarılara sırasıyla “Evet” ve “Tamam” deyin.
  4. Son olarak bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

PowerShell ile windows bileşenlerini onarma

  1. Klavyeden Windows + X tuşlarına basın ve Windows PowerShell (Yönetici) seçin
    Aşağıdaki komutları sırayla girip Enter’a basın

Windows 10 Arama Çalışmıyor Sorunu Çözümü

DISM ile windows bileşenlerini onarma

DISM aracı windows’u online olarak onaran bir araçtır. Bu araç windows’un içinde mevcutur. Bu aracı Komut istemi ile çağırıp kullanacağız. Bunun için:

  1. Başlat butonuna tıklayın. Ardından Windows Sistemi klasöründeki Komut İstemi’ne Sağ tıklayın açılan pencerede Diğer > Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin

Windows 10 Arama Çalışmıyor Sorunu Çözümü

  1. Açılan Siyah Komut İstemi penceresine aşağdaki kodu girin ve klavyeden ENTER tuşuna basın. Bu komut sonucunda aşağıdki resimdeki gibi bir ilerleme olacak ilerleme bitiminde bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows 10 Arama Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Windows’u sıfırlayın

Yukarıdaki işlemler sorununuzu çözemediyse, son olarak bilgisayarı sıfırlamaya yöntemini deneyebilirsiniz. Böylece Dosyalarınız silinmeden Windows’u sıfırlayabilirsiniz. Windows’u sıfırlamak için: Windows 10 Sıfırlama, Dosyalar Silinmeden (Formatsız) adlı rehbere bakabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle