Windows 10

Windows 10’da Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma, Windows 10 sürücü imza zorlamasını Kalıcı olarak devre dışı bırakmak. Windows 7, windows 10 sürücü imza zorlamasını etkinleştirme CMD, windows 10 sürücü imza zorlamasını açmak, windows 7 dijital imza korumasını kaldırma

Windows‘a normalde sadece imzalı sürücüler kurulabilir. Bu aslında Windows’un önemli bir güvenlik önlemidir. Böylece kötü niyetli yazılımların çekirdeğe bulaşması engellenir. Ancak bu sürücü imzasını almak pekte kolay değildir. Bazen sürücü imza doğrulaması olamayan sürücüler kurmanız gerekebiliyor. Bu durumda sürücü imza zorlamasını kaldırıp gerekli sürücüyü yükledikten sonra tekrar açabilirsiniz.

Sürücü imza zorlamasını devre dışı bıraktıktan sonra sürücüleri aşağıdaki görselde olduğu gibi yüklersiniz:

Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma

Sürücü imzası zorlamasını iki şekilde devre dışı bırakabilirsiniz:

Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma CMD

Windows 10’da sürücü imza zorlamasını Kalıcı olarak devre dışı bırakmak için aşağıdaki kodu komut istemi penceresine girin ve ENTER tuşuna basın. Komut istemini açmak için Başlat menüsüne tıklayın açılan pencerede “CMD” yazın ve Çıkan Komut istemi sonucuna Sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.

Tekrar kapatmak için aşağıdaki kodu girin:

Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma

Gelişmiş başlangıç ile Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma

Windows 10’da Gelişmiş başlangıç menüsünü iki şekilde açabiliriz bunun için:

  1. Yol: Klavyeden Windows + R Tuşuna bastıktan sonra, açılan kutuya “shutdown /o /r -t 00″ yazın ve ENTER tuşuna basın.
  2. Yol: Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma kısmına gittikten sonra, Gelişmiş başlangıç başlığı altında “Şimdi yeniden başlat” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma

  1. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra sırasıyla Sorun Gider seçeneğine, ardından Gelişmiş seçenekler seçeneğine tıklayın.

Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma

  1. Daha sonra Başlangıç Ayarları seçeneğine tıklayın.

Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakma

  1. Son olarak bir menü karşınıza gelecek bu numaralı seçenekler arasında 7) numaralı Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak seçeneğini seçeceğiz. Bunun için: Klavyeden “7” rakamını girin. Böylece Bilgisayarımız sürücü imza zorlaması kapalı olarak açılacaktır.
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle