Laptop Ekran Parlaklığı Değişmiyor Sorunu Çözümü

Laptop Ekran Parlaklığı Değişmiyor Sorunu Çözümü, Windows Ekran Parlaklığı Değişmeme Sorunu, Windows 7, Windows 8, Windows 10 ekran parlaklığı sorunu lenovo, windows 10 ekran parlaklığı nasıl ayarlanır, dizüstü bilgisayar ekran parlaklığı değişmiyor, ekran parlaklığı full ama karanlık

Parlaklık değişmeme sorunu nasıl ortaya çıkar?

Windows yüklü laptoplarda format attıktan sonra, bazende kendiliğinden Laptop Ekran Parlaklığı Değişmiyor hatası meydana gelebilir. Bu hata bir sistemsel hatadan meydana gelebildiği gibi, chipset veya bios kaynaklı bir hatadan da meydana gelebilir. Genellikle ekran kartı sürücülerini yükledikten sonra Laptop Ekran Parlaklığı Değişmeme sorunu ortaya çıkıyor. Şimdi gelelim çözüme:

Laptop Ekran Parlaklığı Değişmiyor Sorunu Çözümü

Bilgisayarımızın ekran parlaklığını değiştiremediğimizde ya full parlak yada karanlık olarak kullanabiliyoruz. Her ne kadar FN tuşlarına bassak da bir işe yaramamaktadır.

Çözüm Yolu 1:

Sizin için bir kod hazırladık bu kod Windows kayıt defterindeki ekran parlaklık ayarını önce masaüstünüze yedekler ardından gerekli ayarları değiştirir. Tek yapmanız gerek aşağıdaki kodları kopyalayıp bir not defterine yapıştırdıktan sonra Ekran Parlaklığı Sorunu Çözümü.bat şeklinde kaydetmek.

Unutmayın uzantısı .bat olacak yoksa çalışmayacaktır. Şimdi oluşturduğunuz bu bat dosyasına fare ile Sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın. Masaüstünüze yedek yapıldıktan sonra ayarlar güncellenecektir. Şimdi Bilgisayarınızı yeniden başlatıp işe yarayıp yaramadığını test edebilirsiniz. Şayet işe yaramadıysa Masaüstündeki Ekran_Parlakligi_Yedek.reg dosyasını çalıştırarak eski haline getirebilirsiniz.

Çözüm Yolu 2:

Yukarıdaki kod işe yaramadıysa Yedeği geri aldıktan sonra, bir de aşağıdaki kodu aynı şekilde bat dosyası yapıp uygulayın.

Çözüm Yolu 3:

Tüm ekran kartlarının sürücülerini kaldırın. Ardından Ekran kartı üreticilerinin web sitelerine giderek Ekran kartı modelinize uygun son sürüm sürücüleri indirip yükleyin.

Çözüm Yolu 4:

Bilgisayarınızın orijinal tüm sürücülerini yüklü olduğuna emin olun. Genelde FN tuşlarını kontrol etmek için özel bir Driver vardır. Bu sürücü kurulu olmadığı için çalışmıyor olabilir.

Lenovo Bilgisayarlarda

Lenovo marka dizüstü cihazlarda bazen Lenovo Energy Management programının kaldırılıp tekrar kurulması çözüm sağlayabiliyor.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle