Kritik Hata Başlat Menünüz Çalışmıyor

Kritik Hata Başlat menünüz çalışmıyor. Bir daha oturum açtığınızda bunu düzeltmeyi deneyeceğiz. Başlat menüsü onarma, Başlat menüsü düzeltme, Başlat menüsü hatalarını giderme

Windows 10 Başlat Menüsü Sorunları

Windows 8 ile beraber hayatımıza giren Metro uygulamaları, Windows 10‘da şekillenmeye devam ediyor. Windows 10’da başlat menüsü metro altyapısı ile hazırlanmıştır ve diğer uygulamalardan bağımsız olarak farklı bir modül gibi çalışır. Bu da Başlat menüsü ile ilgili bir hata da tüm sistemin değil de sadece başlat menüsünün hata vermesine olanak verir. Bazen başlat menüsü ile ilgili kayıt defterinde veya kullanıcı ile ilgili sistem dosyalarına yapılan yanlış müdahaleler veya virüs etkilerinden dolayı Başlat menüsü bozulabiliyor.

Başlat menüsünde yaşanan bir arızada Windows bunu kendisinin onaracağını söylese de maalesef bunu beceremiyor. Ancak bazı komutlarla veya farklı yöntemlerle format atmadan başlat menüsünü onarmanın bazı yolları var.

Başlat Menünüz Çalışmıyor Sorunu Çözümü

  1. Klavyenizden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın. Çalıştır penceresi açılacaktır. kısmına “PowerShell” yazın ve Tamam Butonuna basın.
  2. Veya “C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0” yolunu takip ederek “powershell.exe” programını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırabilirsiniz.

PowerShell

  1. Şimdi PowerShell’i yönetici haklarıyla çalıştırmamız gerekiyor bunun için “Start-Process powershell -Verb runAs” komutunu girerek PowerShell’i yönetici olarak çalıştırıyoruz.

Kritik Hata Başlat Menünüz Çalışmıyor Sorunu Çözümü

  1. Şimdi Yönetici haklarıyla açtığımız PowerShell penceresine başlat menüsünü düzeltecek komutu gireceğiz. Bunun için aşağıdaki kodu kopyalayın ve PowerShell penceresinde boş bir yere Sağ tıklayıp yapıştırın ve son olarak “ENTER” tuşuna basıp komutu uygulayın.

Kritik Hata Başlat Menünüz Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Bu komut ile tüm metro uygulamaları yeniden yüklenecektir. Bu komutun sonunda bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.

2.Yöntem Yeni Kullanıcı Hesabı oluşturma

Yeni bir kullanıcı oluşturduğunuzda yepyeni bir başlat menünüz olmuş oluyor. Şu anki masaüstünüzde, indirilenlerde ve belgelerde bulunan dosyalarınızı başka bir bölüme kopyalayın örneğin Yerel Disk D’ye, Bu yoksa Yerel Disk C’de ana dizine kopyalayabilirsiniz.

  1. Klavyenizden Windows + R KeyWin+R tuşlarına bitlikte basın.
  2. Çalıştır penceresi açılacaktır. kısmına “compmgmt.msc” yazın ve Tamam Butonuna basın.

compmgmt.msc

  1. Karşımıza Bilgisayar Yönetimi paneli çıkacaktır. Burada sol panelde “Yerel Kullanıcılar ve Gruplar” ardından da “Kullanıcılar” seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme

  1. Karşınıza bilgisayardaki kullanıcı adları listesi çıkacaktır. Şimdi bu ekranda boş bir yere fare ile Sağ tıklayın ve “Yeni Kullanıcı…” seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Yeni Kullanıcı Hesabı Ekleme

  1. Açılan yeni pencerede yeni kullanıcının bilgilerini gireceksiniz. Burada “Kullanıcı Adı:” kısmına yeni oluşturacağınız hesabın adını girin (Türkçe karakter girmenizi tavsiye etmiyorum). Ardından Parola istiyorsanız onu da belirleyin. Son olarak “Kullanıcı bir sonraki oturumda parola değiştirmeli” seçeneğini kaldırıp ve “Parola her zaman geçerli olsun” seçeneğini işaretleyip sırası ile “Oluştur” ve “Kapat” butonlarına tıklayarak işlemleri tamamlıyoruz.

Eski Sorunlu Kullanıcı hesabını silme

Şimdi açılışta iki kullanıcı olmaması için, eski hesabı silmek için yeni kullanıcı hesabı ile giriş yaptıktan sonra aynı yerden, Sileceğiniz hesabı fare ile Sağ tıklayıp “Sil” seçeneği ile silebilirsiniz.

Kullanıcı Silme

İyi Çalışmalar…

Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
sivas ordu evi
sivas ordu evi
2 yıl önce

herşeyi izledim video vs her denileni yaptım ama powersheli burda gördüm ve tek hamlede yaptı teşekkürler valla allah razı olsun