Chrome Haberleri Kaydırma Çalışmıyor Çözümü

Android Chrome Haberleri Kaydırma Özelliği Çalışmıyor, Chrome Haberler Sağa Sola Kaymıyor Çözümü. Mobil Chrome’da önerilen haberlerin kaydırılamaması sorunu nasıl çözülür?

Chrome Haberleri Kaydırma

Bildiğiniz üzere Google Chrome‘un Android veya mobil sürümünde, ana sayfada haberler yer alıyor. Bu haber makalelerini kapatmak için sağ veya sola sürüklemek yeterliydi. Ancak Google, Chrome’un son sürümlerinde bu özelliği kapattı. Bunun yerine daha büyük ve kaydırma özelliği olmayan haber kartlarını yerine getirdi. Bu durum çoğu kullanıcının hoşuna gitmedi. Çünkü haberi kapatmak için menü ve gizle yolunu takip etmek gerekiyor, ki bu da pek pratik olmuyor. Ancak, bu haberleri sağ sola kaydırarak kapatmak için bir çözüm yolu var. Bunun için aşağıda anlattığımız yöntemi kullanabilirsiniz.

Chrome Haberleri Kaydırma Çalışmıyor Çözümü

Chrome Haberleri Kaydırma Çalışmıyor Çözümü

  1. Chrome’u açın ve adres satırına “chrome://flags” yazın ve giriş yapın.
  2. Search flags yazan arama kutusuna “Interest Feed Content Suggestions” yazın.
  3. Yazar yazmaz aşağıda “Interest Feed Content Suggestions” seçeneği belirir.
  4. Bu seçeneği “Enabled (snippets)” olarak işaretleyin.
  5. Son olarak aşağıda beliren “Relaunch” butonuna dokunarak Chrome’u yeniden başlatın.

Chrome Haberleri Kaydırma Çalışmıyor Çözümü
İşlemleri uyguladıktan sonra Chrome ana sayfasına gidip haberlerin kayıp kaymadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer haberler kaymıyorsa hala, eski tüm haberleri gizleyin ve ardından daha fazla haber yükleyin. Böylece yeni kaydırılabilir haberler gelecektir.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle